Я завше там, де труд, де людно, де разом: думка й почуття. Без чистоти – творити трудно, без творчості – нема життя. П. Тичина
05 лютого 2021 року в спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 313 з поглибленим вивченням інформаційних технологій Деснянського району м. Києва відбувся літературний вечір «Без творчості – нема життя», приурочений 130-річчю з дня народження Павла Григоровича Тичини – класика української літератури: геніального поета, прозаїка, перекладача, публіциста; громадського та державного діяча ХХ століття.
До організації заходу долучились учні 6-А ( Біленко В.), 6-В (Пахуча Л.),
7-А (Новрузова Е., Сідько С., Черних В., Шамрай А.) та 8-В (Козік К., Кузьміна С., Лахно Н., Шкільнюк В.).
Гостями були вчителі української мови та літератури, зарубіжної літератури, бібліотекар школи.
Метою проведення літературного вечора було не лише ознайомлення учнів та вчителів із поезією П. Тичини, а й із його багатогранністю як людини: Тичина і музика, Тичина і художнє мистецтво, Тичина і театр…
На заході прозвучали у виконанні учнів поетичні твори Павла Григоровича Тичини, уривки зі щоденника (1941-1945 рр.) його побратима В. Швеця (літературні спогади). Учні й учителі мали змогу побачити світлини П. Тичини, його батьків, першої вчительки, а також тих, хто протягом життя йшов поряд, був другом, однодумцем. На завершення вечора прозвучав вірш «Розкажи, розкажи мені, поле…» у виконанні самого Павла Тичини ( у запису: диск «Живі голоси»).
Автор ідеї, сценарист та організатор літературного вечора –
вчитель-методист української мови та літератури,
завідуюча історико-літературною світлицею «Тайнопис»
Василя Степановича Швеця
спеціалізованої школи № 313,
поетеса Казько Тетяна Василівна.
Comments